PSP nr 2 Rundnik nad Sanem
Menu

MENUWebmaster: Łojek Łukasz
Code-page ISO8859
800*600 ^ 1024*768
http://www.anima.home.pl


TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY RUDNIK NAD SANEM
       Od ośmiu lat okazji Dnia Dziecka w naszej gminie Rudnik nad Sanem rozgrywany jest na stadionie MOSiR-u turniej sportowy szkół podstawowych.
Czerwcowe święto sportu spowodowało i w bieżącym roku, że mury szkół na jeden dzień opustoszały i wszyscy uczniowie z klas 1-6 z Rudnika, Stróży, Kopek i Przędzela spotkali się na trybunach i na bieżni rudnickiego stadionu.
Na wiele dni przed turniejem na lekcjach wf trwał wzmożony trening, bo nauczyciele wybierali reprezentantów do poszczególnych konkurencji, mierząc siłę i odporność uczniów. Nie odbyło się i bez śmiechu przy kompletowaniu składu do przeciągania liny.
Wreszcie przyszedł ten pamiętny dzień 7.  czerwca. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się przed szkołą Nr 2 w radosnej wrzawie. Na apelu pani dyr. Anna Olko przypomniała o wzorowym zachowaniu na trybunach, a wychowawcy ze swoimi klasami śpiewali nasza szkolną piosenkę, ułożoną przez panią dyr. Barbarę Sztabę. Piosenka ta długo jeszcze miała towarzyszyć w drodze i brzmieć na stadionie.
Uczniowie klasy piątej i szóstej nieśli emblematy i hasła szkoły i tak długa kolumną szliśmy na stadion.
       Naszym kolorem był niebieski, więc w niebieskich koszulkach z czerwoną „Dwójką” na plecach prezentowaliśmy się tak pięknie, że mieszkańcy bloków nas podziwiali.v
Gdy wszystkie szkoły zajęły miejsca w sektorach, zrobiło się bardzo kolorowo; Stróża miała zielone koszulki, Przędzel białe, w kropki, Kopki czerwone, „Jedynka” żółte, Kolory szkół wzmagały się , gdy uczniowie machali barwnymi pióropuszami. Zanim jeszcze rozpoczęły się zawody, trybuny ożyły, bo szkoły śpiewały swoje piosenki i wykrzykiwały śmieszne hasła.
Turniej uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski . Towarzyszył mu dyr. MOSiR- u, pan Piotr Potocki.
Zaczęły się zmagania.
       Pierwszą konkurencja był bieg sztafetowy klas młodszych od 1-4. Szybkie dziewczyny z naszej szkoły Kasia Krzak, Angelika Małek, Kasia Bednarczyk, Bogna Dziamałek wywalczyły pierwsze miejsce, a sztafeta chłopców w składzie :Marek Gancarz, Gerard Trybowski,, Michał Gronkiewicz, Adrian Pędlowski zajęła II miejsce.
Drugą konkurencją były biegi z przeszkodami przez płotki. Z każdej szkoły startowało 4 uczniów. Tu niepokonana grupą były Kopki, my zaś wygraliśmy z pozostałymi zespołami. Biegli: Tomek Wójcik, Bogna Dziamałek, Maks Betleja, Kaśka Bednarczyk.
Rzut ringiem wymagał bardzo dużej precyzji, startowali w tej dyscyplinie chłopcy z klasy czwartej: Rafał Malaca, Adrian Pędlowski i Krzysztof Kmieć .
Niezwykle widowiskową konkurencją były strzały do bramki, gdy tylko zawodnicy weszli na murawę, z trybun skandowano „gorące” hasła:
- Chappi, Chappi znów króluje, „Dwójka” pomnik mu buduje
Lub
- Eda , Eda supergość, zawsze idzie na całość.
W wymyślaniu haseł przodowała klasa Va, na czele z uczennicą Basią Kossak.
   W strzałach zajęliśmy dobrą, II pozycję, a rzuty wykonywali: Edyta Pędlowska, Karol Jaskuła, Paweł Wala, Kamil Chapuła .
       Następnie pokazaliśmy swoje umiejętności w przeciąganiu liny. Bardzo trudno było pokonać Stróżę i „Jedynkę” – w tamtych zespołach znaleźli się prawdziwi mocarze.
Nasze dziewczęta uplasowały się w linie na drugim, a chłopcy na trzecim miejscu. Wysiłek przy tej konkurencji był niesamowity, lina naprężona przez dziesięcioosobowe zespoły przez długi czas nie mogła wyjść poza punkt „remis”.
Najśmieszniejszą dyscypliną były wyścigi w workach, wymagały one szybkości, sprytu i precyzji.
     Świetnie pomagali sobie: Sylwia Wałęga I Karol Jaskuła, Katarzyna Łukaszczyk i Paweł Wala – zdobyliśmy I miejsce!
W rzutach do celu popisywali się dyrektorzy szkół.
       Ostatnia konkurencja był bieg sztafetowy dziewcząt i chłopców z klas 5 i 6.
Najbardziej podziwialiśmy Katarzynę Łukaszczyk, która biegła 800m i wyprzedziła wszystkich niemal o pół okrążenia stadionu. Wspaniale biegli też: Sylwia Wałęga, Edyta Pędlowska, Sylwia Tarnowska, Katarzyna Bornowska, Karol Jaskuła, Tomek Freyer, Paweł Wala i Łukasz Łukaszczyk.
Dziewczęta były pierwsze, a chłopcy zajęli II miejsce.
       Rewelacyjna sztafeta dziewcząt dostarczyła uczniom na trybunach niezwykłych przeżyć, a my znów zwiększyliśmy przewagę nad innymi szkołami.
Nasza szkoła Nr 2 z Rudnika wygrała ten turniej i zdobyliśmy upragniony puchar. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie z PSP Nr 2 wybiegli na murawę boiska, utworzyli olbrzymi niebieski krąg, a w środku stanęli z pucharem i emblematami szkoły jakżeż szczęśliwi sportowcy!!!
Dumni z pucharu szliśmy radosna kolumna przez rynek.
       Serdecznie dziękujemy nauczycielom wf –u z „Dwójki”, p. Piotrowi Sucharskiemu i p. Katarzynie Trojanowskiej za tak wybitne przygotowanie uczniów, a dyrektorowi stadionu p. Piotrowi Potockiemu za wspaniałą organizację, nauczycielom za opiekę.
Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim szkołom za wspaniały doping, za brawa, za entuzjazm, za radość, którą wyrażali na trybunach!!

EDI