Debata ”Pomocny wolontariat…”

W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. uczennice naszej szkoły: Magdalena Kolano, Emila Koper, Natalia Dudzińska, Daria Karaś, Lena Łukasiewicz, Monika Bielak i Karolina Bieńkowska wzięły udział w debacie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA, która odbyła się w Stalowej Woli. Debata odbyła się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, skierowana była do uczniów szkół podstawowych i średnich, pedagogów oraz psychologów szkolnych, przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych, seniorów, oraz wielu pasjonatów wolontariatu. Podczas debaty poruszane było wiele tematów m.in.: wolontariat a edukacja i rozwój młodzieży; mieszkańcy mieszkańcom czyli wolontariat sąsiedzki; mity i stereotypy na temat wolontariatu i pracy społecznej; wolontariat jako antidotum społeczne. Poniżej link do wydarzenia: https://tvmstalowawola.pl/debata-o-wolontarciacie/

Rozdane zostały również pomocne mini granty na działania wolontariacie dla laureatów konkursu. Wśród laureatów są uczniowie z naszej szkoły. Wniosek konkursowy pt. Świąteczna integracja – w poszukiwaniu św. Mikołaja został napisany i złożony przy pomocy psychologa szkolnego przez grupę wolontariuszy: Magdalena Kolano, Emila Koper, Natalia Dudzińska, Daria Karaś, Lena Łukasiewicz, Monika Bielak, Karolina Bieńkowska i Milena Grzech. Uzyskany grant w wysokości 1000 zł zostanie przeznaczony na realizacje trzech działań w ramach inicjatywy: stworzenie Miejsca życzliwych spotkań, przeprowadzenie Gry terenowej w poszukiwaniu św. Mikołaja, oraz działanie Rysunek podarunek – kartka dla seniora. Mini granty zostały przyznane w projekcie „poMOCNY WOLONTARIAT w Stowarzyszeniu INTEGRACJA” i sfinansowany przez NARODOWY INSTYTUT WOLONOŚCI- CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZENSTWA OBYWATELSKIEGO w ramach” Korpus Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030”