Elektrośmieci – podsumowanie zbiórki

Zakończyliśmy zbiórkę elektrośmieci pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” prowadzoną od lutego do marca tego roku. W jej trakcie zebraliśmy 1479 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Znalazły się tam m.in. komputery, klawiatury, myszki, odtwarzacze vhs, radioodtwarzacze, telefony, żelazka, czajniki, odkurzacze, pralka, tablety, kserokopiarki, lodówki, zamrażarka, telewizory, kuchenki oraz całe mnóstwo baterii. Sprzęt do utylizacji odebrała od nas firma Green Office Ecologic z Warszawy. Otrzymany bon w wysokości 222 zł przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego dla uczniów. Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do ochrony naszego środowiska i praktycznie włączyliśmy się w obchody Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Podejmujemy działania zgodnie z zasadą „Myślimy globalnie, działamy lokalnie”. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom naszego miasta za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów.

Zebrane przez nas elektrośmieci