Fizyka i chemia nie tylko dla naukowca

22 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII wzięło udział w konkursie „Fizyka i chemia nie tylko dla naukowca”. Uczniowie zauważyli wokół siebie wiele interesujących zjawisk fizycznych i chemicznych, które pięknie zilustrowali i opisali. Przedstawili topnienie lodu, smog, kiszenie ogórków, posypywanie solą jezdni, spalanie drewna, powstawanie tęczy, rosy, deszczu, burzy, śniegu, mgławicy, zorzy polarnej, zjawisko sublimacji, parzenie herbaty, denaturację białka, świecącą fontannę, iryzację, czyli tęczowanie. Szkolnymi koordynatorami konkursu były pani Małgorzata Pędlowska i pani Arnika Widziszewska. Wszystkie prace zostały przekazane do organizatora konkursu, czyli Zespołu Szkół im. gen. W. Sikorskiego w Rudniku nad Sanem, gdzie nastąpi jego rozstrzygnięcie.