II Kongres Szachowy

Dnia 22 września 2021 r. w Jasionce w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbył się II Kongres Edukacyjny IT i Szachy Matematyka Programowanie Robotyka. Naszą szkołę pod opieką pani Katarzyny Michalskiej i pana trenera Bolesława Ziółkowskiego reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Mierzwa, Wiktor Ramocki, Wojciech Olko, Milena Chaber, Kamil Mierzwa, Adrian Koszałka, Filip Cagara i Wiktoria Cagara. Duży sukces osiągnął Mateusz Mierzwa z klasy pierwszej – w grupie A, który wywalczył brązowy medal, puchar i nagrodę – wysokiej jakości tablet. Cała drużyna spisała się bardzo dobrze wygrywając po 4 partie z 7. W turnieju startowało ponad 440 zawodników z trzech województw i rozgrywali partie szachowe w ośmiu grupach. Równocześnie z rozgrywkami szachowymi uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami (drukowaniem 3D), robotyką własnej konstrukcji (samochodziki, bolid, samolot). W najstarszych grupach na pierwszych szachownicach odbywała się transmisja partii w Internecie na żywo. Zawodnicy z zawodów wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia.