Konkurs „Młody naukowiec”

17 lutego w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem odbył się drugi etap konkursu Młody Naukowiec. Uczniowie, którzy po etapie szkolnym zakwalifikowali się dalej, mieli do wyboru 3 dziedziny: konkurs matematyczno – fizyczno – geograficzny, biologiczno – chemiczny oraz informatyczny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7- Adrian Koszałka, Anna Jaszczur, klasy 8b- Bartosz Małek, Milena Baj, Miłosz Szewczyk i klasy 8a- Roxana Furtak, Szczepan Binkowski oraz Julian Furtak i Wiktoria Kolasa w towarzyszącym konkursie plastycznym „Wpływ napojów energetycznych na zdrowie człowieka”. Po zmaganiach naukowych uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ” Co tyka w energetykach?” w wykonaniu koła teatralnego szkoły. Następnie wysłuchali wykładu prowadzonego przez dietetyka, panią Agatę Szustecką. Ostatnim punktem spotkania było wręczenie upominków oraz nagrody dla laureatów poszczególnych konkursów. Największym sukcesem uczniów naszej szkoły, było zajęcie I miejsca przez Juliana Furtaka w konkursie plastycznym.