Konkurs wiedzy o ks. Czesławie Wali

7 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Rudniku nad Sanem odbył się pierwszy gminny konkurs wiedzy o Księdzu Infułacie Czesławie Wali. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy. Naszą Szkołę reprezentowali Adrian Koszałka i Aleksy Strusinski z klasy 8. Uczniowie przez godzinę czasu rozwiązywali test wiedzy o życiu i dokonaniach słynnego Rudniczanina. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Aleksy wywalczył drugie miejsce otrzymując tytuł Laureata Konkursu. Konkurs podsumował Prezes Fundacji imienia Księdza Czesława Wali, inicjator i organizator konkursu – Pan Marian Pędlowski. Gratulujemy uczestnikom, ciesząc się że włączyli się w kultywowanie pamięci Naszego Rodaka.