Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek 10 listopada 2022 r. społeczność naszej szkoły uczciła kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uroczystą akademią przygotowaną przez klasę siódmą. Uczniowie przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Można było poznać i poczuć atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Recytowali także wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne „Rotę” i „Legiony”. Dopełnieniem były odświętne stroje oraz biało – czerwone kokardki patriotyczne, zwane kotylionami. Wszyscy zachowali wielką powagę i okazali zainteresowanie. Po zakończeniu akademii Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za postawę patriotyczną i ubiór. Rozdane zostały także dyplomy za udział w projekcie „Wiklina”, w którym wzięło udział 18 uczniów z naszej szkoły. Pan Dawid Krawiec natomiast wręczył dyplomy za najciekawsze prace w Szkolnym Konkursie „Dary jesieni”.