„OKIEM” naszych uczniów

We wtorek, 9 maja 2023 roku w Centrum Wikliniarstwa uczestniczyliśmy w spotkaniu z dietetyczką Marzeną Żurek. Pani mówiła nam o tym, jak zdrowo się odżywiać, w jakich porach dnia jeść posiłki. Ze swojej książki przedstawiła nam przepisy na zamienniki niezdrowych przekąsek. Spotkanie wszystkim się podobało. Uważam, że było interesujące i na pewno wykorzystam przepisy pani Marzeny Żurek.

Milena Kręt kl. V


9 maja w Bibliotece Publicznej w Rudniku nad Sanem odbyło się spotkanie autorskie „Tobi uczy, Tobi bawi, zdrowia mądrość nam wyjawi” z panią Marzeną Żurek. Zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2023. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas piątych PSP nr 2 i PSP nr 1. Na początku pani Marzena Żurek przedstawiła się i krótko opowiedziała o tym, czym się zajmuje. Dowiedzieliśmy się, że jest pedagogiem, doradcą żywieniowym oraz autorką książek o zdrowym odżywianiu dla dzieci i dorosłych. Autorka przedstawiła uczniom sposoby zastępowania niezdrowych przekąsek zdrowymi domowymi przepisami. Na koniec mogliśmy zadawać pytania i otrzymaliśmy zakładki do książek. Uważam, że warto było uczestniczyć w tym spotkaniu, ponieważ dowiedzieliśmy się o wpływie jedzenia na nasze zdrowie.

Hubert Bieńkowski kl.V


We wtorek, 9 maja 2023 roku wybraliśmy się całą klasą do Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. Tam odbyło się spotkanie z panią Marzeną Żurek, która jest psychologiem i dietetykiem. Pani Marzena pokazywała nam slajdy, na których były propozycje zdrowych posiłków. Porównywała fast-foody z posiłkami domowymi. Uświadomiła nam, z czego składają się posiłki, to są: tłuszcze, węglowodany i białka. Jestem zadowolony ze spotkania, gdyż dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, które zamierzam wprowadzić w swoje życie.

Remigiusz Zając kl.V


Kliknij aby powiększyć