Pasowanie na ucznia

19 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klasy pierwszej. Z tej okazji dzieci zaprezentowały się w krótkim przedstawieniu. Musiały zdobyć 4 symbole z Krainy Miłości, Mądrości, Pracy i Muzyki, aby móc zostać uczniami tej szkoły. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu roty ślubowania uczniowie złożyli przysięgę. Obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły i być dobrymi Polakami. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem. Dokonała tego pani dyrektor Beata Karaś – Jaszczur. Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki: dyplomy, kuferki z pomocami, słodkie niespodzianki oraz legitymacje szkolne. Pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
W tym dniu pierwszoklasiści przyjęli wszystkie prawa i obowiązki ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudniku nad Sanem.

Małgorzata Konior