Poczuj chemię do fizyki

28 września 2021 r. w naszej szkole wystąpiła grupa naukowa ,,Zaelektryzowani” z Lublina, która zaprezentowała spektakl „Poczuj chemię do fizyki”. Na czas pokazu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w laboratorium. W programie znalazły się efektowne eksperymenty i doświadczenia z przyrody, chemii i fizyki. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega napięcie powierzchniowe, jak działa rower przeciwbieżny, poduszkowiec, na czym polegają zabawy z helem, ciekłym azotem oraz tajniki działania ciśnienia z magnesami neodymowymi. Zabawy uświetniła duża kolekcja rekwizytów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali prezentowane ciekawe zjawiska fizyczne oraz uczestniczyli w konkursach. W ten niecodzienny sposób wszyscy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Bezpiecznie zgłębiajmy tajniki nauk przyrodniczych!