Pokazy młodych chemików

W środę 09 czerwca br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klasy siódmej: Karolina Ryczko, Milena Zdeb, Natalia Rękaś, Natalia Jarosz, Krystian Bartosik, Mieszko Kosek i Liam Mierzwa – uczestnicy zajęć dodatkowych z chemii „Chemia moją pasją” – przeprowadzili pokazy efektownych doświadczeń chemicznych. Imprezę zaszczyciła swoją obecnością Dyrektor Szkoły mgr Beata Karaś – Jaszczur, a na widowni zasiedli uczniowie klasy VI a. Przedsięwzięcie było podsumowaniem całorocznej pracy grupy i miało na celu rozbudzenie zainteresowań pracą eksperymentalno – doświadczalną u młodszych koleżanek i kolegów. Podczas spotkania młodzi eksperymentatorzy zaprezentowali doświadczenia, wybrane spośród tych, które wcześniej wykonywali wspólnie z nauczycielem chemii mgr Małgorzatą Pędlowską. Widzowie mieli więc okazję obejrzeć: chemiczny wulkan, znikający atrament, pastę do zębów słonia, chemiczny kameleon, lampę lawa, chemiczną lokomotywę, czarę ognia. Publiczność aktywnie uczestniczyła w pokazach, chętnie włączała się w inicjowaną przez nauczyciela dyskusję, dzieląc się swoimi wrażeniami i uwagami. Na koniec w podziękowaniu za wspaniałe występy nagrodziła młodych chemików gromkimi brawami. Po pokazach Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom Szkolnego Konkursu Chemicznego „Śladami Marii Skłodowskiej – Curie”, w którym I miejsce zdobyła Karolina Ryczko, II miejsce zajął Krystian Bartosik, zaś miejsce III przypadło Liamowi Mierzwie. W podziękowaniu „za aktywny i twórczy udział podczas wspólnego eksperymentowania i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata” wszyscy uczestnicy zajęć dodatkowych z chemii otrzymali przygotowane przez nauczyciela – opiekuna grupy stosowne dyplomy. Wręczenia dyplomów dokonała również Pani Dyrektor Beata Karaś – Jaszczur.