Sportowa Dwójka

Mistrzyni Podkarpacia w biegach

Weronika Reichert uczennica klasy piątej 5 czerwca 2022 wzięła udział w Mistrzostwach woj. podkarpackiego U14 i U13 w Stalowej Woli zorganizowanych przez Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Zmierzyła się z najlepszymi uczestniczkami w swojej kategorii z klubów sportowych z całego Podkarpacia biegnąc na 300 metrów. Weronika była najszybsza i zdobyła złoty medal uzyskując rekordowy czas 47,40 s.


Kamil i Mateusz na podium

Kamil Mierzwa wywalczył II miejsce (kat. klasy 6.), a Mateusz Mierzwa – III miejsce (kat. klasy 1.) na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Szachach. Turniej odbył się 6 czerwca 2022 r. w Przeworsku. W zawodach uczestniczyli również Wiktoria Cagara, Filip Cagara, Julia Koszałka, Adrian Koszałka, Magdalena Kolano, Oliwia Andres, Jan Bąk, Milena Chaber, Wojciech Olko i Wiktor Ramocki. Uczniowie naszej szkoły uczęszczają na Kółko Szachowe prowadzone przez pana Bolesława Ziółkowskiego, a grą na turnieju w Przeworsku podkreślili swoją mistrzowską klasę. Gratulujemy!


Piłka nożna dziewcząt

Dziewczęta z naszej szkoły trenujące w UKS Orlik Rudnik nad Sanem zadebiutowały w rozgrywkach organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Drużyna wywalczyła udział w wojewódzkich zawodach „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Zawody odbyły się 26 maja na stadionie w Stalowej Woli. Dziewczyny zagrały bardzo dzielnie, zmierzyły się z jednym z najlepszych zespołów w województwie pochodzącym z Rzeszowa. Ostatecznie w grupie zajęły 3 miejsce wygrywając wysoko jeden mecz z Wólką Pełkińską. Gratulujemy!