„Tradycja pleciona wikliną”

W Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem 14 grudnia 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu: „Ochrona i wzmacnianie tradycji wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem”. Pan Burmistrz Waldemar Grochowski wręczył naszym uczniom – młodym badaczom i ich opiekunom podziękowania za udział w projekcie. Zwieńczeniem prac była premiera publikacji pt.: „Tradycja pleciona wikliną”. Kluczowym jego elementem były badania naukowe pod kierunkiem Pani Profesor Katarzyny Smyk z UMCS w Lublinie. To dzięki jej pomocy uczniowie z naszej szkoły zebrali bogaty materiał na temat wikliniarzy z naszego miasta i okolic. W publikacji opowiedzieli oni m.in. o pasji do wikliny, swoich mistrzach, pracodawcach oraz ulubionych wyplotach. Publikacja „Tradycja pleciona wikliną” opublikowana jest wersji cyfrowej i jest możliwa do pobrania na stronie Centrum Wikliniarstwa.

Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.