Lekcja biblioteczna

Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas lekcji dowiedzieli się w jaki sposób są uporządkowane zbiory biblioteczne, co to jest księgozbiór podręczny, czym różni się biblioteka od księgarni, jakie książki znajdują się w bibliotece szkolnej, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak szanować książki, aby służyły wielu czytelnikom. Otrzymali również wyprawkę czytelniczą „Pierwsze abecadło” ufundowaną przez Instytut Książki. Publikacja jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Czytelnicy znajdą w niej utwory poetyckie i prozatorskie m. in.: Tadeusza Kubiaka „Ja jestem książka”, Małgorzaty Musierowicz „Kurczak”, „Boję się”, Janusza Korczaka „Legenda o pieśni”, Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”, Jana Twardowskiego „Dwa święta”. To już trzecia edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka w której uczestniczymy.

Kliknij aby powiększyć