Pożegnanie klasy 8

Pożegnanie klasy 8 to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. To czas, kiedy kończy się pewien etap edukacyjny i zaczyna nowy – pełen wyzwań nowych znajomości i doświadczeń. „Przed nami dni, których jeszcze nie znamy” – to motto pożegnania uczniów klasy ósmej naszej szkoły. Uroczysta akademia odbyła się 21 czerwca. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości oraz rodziców ósmoklasistów. Gościem szczególnym był pan Tadeusz Handziak Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Samym, który wręczył nagrodę dla najzdolniejszego ucznia naszej gminy. Tytuł ten przypadł Adrianowi Koszałce, który oprócz wzorowego zachowania i bardzo dobrych wyników w nauce może poszczycić się wieloma innymi osiągnięciami: Finalistą Konkursu z Historii oraz wysokimi miejscami w zawodach szachowych. Przemówienie pełne ciepła i nadziei na przyszłość wygłosiła Pani Dyrektor. Życzyła absolwentom sukcesów w dalszej edukacji i życiu. Podkreśliła, że przed nimi stoi wiele wyzwań, jeżeli jednak podejdą do nich z optymizmem i otwartością na pewno osiągną sukces. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy absolwenta, nagrody za wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce oraz upominki od młodszych kolegów, a rodzice listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę. Absolwenci dziękowali nauczycielom za wsparcie, cierpliwość i wiedzę, a rodzice wyrazili wdzięczność za trud włożony w edukację ich dzieci. Uwieńczeniem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Taka jest kolej rzeczy, że coś się kończy, a coś się zaczyna. Absolwentom życzymy otwartości na świat i samych sukcesów. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Powodzenia!