Spotkanie z Melpomeną

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektakli przygotowanych przez Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia. Klasy I-III doskonale bawiły się podczas przedstawienia „Ach, ta Pippi”. Poznali bardzo ciekawą historię małej dziewczynki, dzięki której przekonali się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja, prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Aktorom towarzyszyły niezwykle efektowne lalki teatralne.

Uczniowie klas IV-VI dzięki „Legendom Słowian” przenieśli się w ciekawe czasy, kiedy Perun zakochał się w Juracie, gdy Piast Kołodziej starał się jak najlepiej wychować swego syna, gdzie Popiel i jego równie zła żona uciekali przed tysiącami myszy, a świat ludzi i bogów przeplatały się ze sobą. Natomiast klasy VII-VIII obejrzały „Balladynę”, tragedię Słowackiego, która udowadnia, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Wszystkie spektakle zachwycały dekoracjami, charakteryzacją oraz efektami specjalnymi.